nilay (istanbul) ,   Rica etsem Cengiz kurtoglundan güzel bir şarkı calarmisiniz su an işyerinde toplu dinkemekteyiz ve buradaki tüm arkadaşlarıma armağan ediyorum TSK.....    |           Hazan (İstanbul) ,   Merhaba Sezen aksudan vazgeçtim şarkısını çalar mısınız...    |           Yosun göz (İstanbul) ,   Tarkan dan asla vazgeçemem şarksını çalarmısınız teşekkürler...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

John Nyambi hayatını kaybetti

 

2012 yılında bir yarışma programına katılan ve burada Türkiye'ye olan sevgisini açıkladıktan sonra milyonların kalbini fetheden John Nyambi hayatını kaybetti. Nyambi, iki yıl önce "Robinson Crusoe ve Cuma" filminde rol almıştı

"Robinson Crusoe ve Cuma" filminde Cuma karakterini canlandiran 24 yaşındaki John Nyambi, böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. 

Dört çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olarak Malavide dünyaya gelen Nyambi, 2010 yılında Türkiyeye yerleşmişti. Bir süre Trabzonda yaşayan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümünde eğitim gören Nyambi, "Robinson Crusoe ve Cuma" filmi için İstanbula geldi. Film çekimleri sonrasında ülkesi Malaviye dönen Nyambi, özel bir şirkette çalışmaya başlamıştı.

Nyambinin arkadaşı Celal Çelikkaya yaptığı açıklamada, "Türk gibi davranan, can tatlısı bir kardeşimizdi. Bir yıl önce rahatsızlandı. Ülkesinde hastalığının teşhisi konulamadı. Tedavi için Türkiyeye gelmeyi hep reddetti, ta ki bu hafta sonuna kadar. Türkiyeye gelecekti." dedi. 

Çelikkaya ayrıca, "Kız arkadaşı da Türkiyede tıbbı bitirip Malaviye dönmüştü. Evlilik hazırlıklarına başlamıştı ama nasip olmadı." ifadelerini kullandı.

Nyambinin cenazesi yarın öğle namazına müteakip Zomba Köyünde toprağa verilecek.


Nyambi, Türkiyeye yerleşmesi hakkında, "Biraz değişiklik olsun, yurtdışına çıkayım, hayat nasıl oralarda bakayım diye. İlk önce okumak için geldim, ondan sonra böyle bir şans doğdu. Bu proje (Robinson Crusoe ve Cuma filmi) bana geldi, İstanbul’a geldim, konuştuk. Ben projeyi çok beğendim, zaten benim hayalimdi oyunculuk ve müzik" ifadelerini kullanmıştı.

"TÜRKLER SICAKKANLI BİR MİLLET"

2012 yılında verdiği bir röportajda, "Türkler iyiler, sıcakkanlı bir millet" sözleriyle Türk insanına sevgisini dile getiren Nyambi, Kemal Sunala olan hayranlığı hakkında da şunları söylemişti: Benim için en efsane oyuncu Kemal Sunal. Gerçekten, açarım akşama kadar onu izlerim. Muhteşem bir adam, her sahnede güldürüyor. Sadece bakıyor mesela, yine de gülüyorsun. Çok seviyorum, keşke yaşasaydı, öyle bir adam yok!

 

 
Tarih       : 04 Eylül 2017
 
                                                                                                     Tüm Hakları Saklıdır. I All Rights Reserved I Copyright @2016  
                                                                                         Sitelerimiz  / www.nispetfm.com  / www.radyonispet.com / www.dorunet.com 

DJ İstek Paneli Gir

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur